Listopadové hony

Lov pro drsňáky - voda shora i zdola
To jsou mí pracovní kámoši Isco a Figo

To jsou mí pracovní kámoši Isco a Figo

V listopadu jsem byl na honech ve Studeněvsi a na Boru. Ve Studeněvsi jsme procházeli lesíky a houštiny, z kámošů tam byli Isco, bordík Figo, Miňonka, to je taky ridgeback jako Isco, a dvě ohařky a křepelačka. Tak jsme měli větší smečku a všichni jsme krásně pracovali. Ulovili jsme dvě prasata.

Na Boru jsme šli v první leči takovým mokrým houštím, to se mi vůbec nelíbilo, takže jsem se tak trochu zdejchnul za srnkou. Paničku to moc nepotěšilo. Přišel jsem, až když z leče celí mokrý vylezli. Na honu byla Miňonka a ohař Brok a křepelačka Božka. Potom už jsem chodil před paničkou, protože se blížila přestávka a tudíž buřty. Během opékání ale začlo strašně pršet, a tak jsme všichni byli čím dál mokřejší. Nakonec jsme šli už jenom jednu leč. Ulovil se jenom jeden bažant, protože ani ty prasátka už na takovém dešti nechtěly být a dobře se schovaly. Na chatě jsme se s Miňonkou váleli u krbu a sežrali jsme spoustu zbytků knedlíků a guláše.

Lov pro drsňáky - voda shora i zdola

Lov pro drsňáky – voda shora i zdola

No a pak byl ještě jeden hon 2. prosince, ale já jsem v pátek sežral venku něco zkaženýho a bylo mi celý den špatně, takže jsme museli zůstat doma. Panička byla na mě naštvaná, protože v pátek pekla na hon koláčky. Pak už ale naštvaná nebyla, protože byla ráda, že už je mi zase dobře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>