Bronz a cena Nejlepší les z PČS!

low_img_0352

low_img_0352Úžasnou práci v neskutečné nepřízni počasí předvedl o víkendu Andy na Poháru Českého středohoří v Sulejovicích na Lovosicku. Do sobotního rána jsme vyjížděli za neustávajícího lijáku, který v Praze začal už v pátek v osm večer a pokračoval celou noc i s pořádnými hromy a blesky. Los nám v sobotu přidělil polní disciplíny, což se zdálo být lepší kvůli jistojistě zcela opláchnutým barvám, ovšem to jsme ještě netušili, že se celý scénář s lijáky zopakuje v ještě horší verzi. Po společně vyzkoušeném chování u kusu a aportu kachny z vody (to už na chvíli pršet přestalo) jsme se vydali s naší skupinou na pole. Andy předvedl velice pěkné systematické slídění, poté hlasitě vypracoval stopu zajíce, za což si vysloužil osobní pochvalu německého rozhodčího (cituji: „Guter Hund. Schöner Hund.“). Čeští rozhodčí ohodnotili slídění trojkou pro údajně málo prostorné hledání, hlasitost 4. Odložení v tmavém remízku zvládl Andy navolno bez chyby také za 4. V sedm se opět spustil liják, tentokrát do „našich“ čerstvě nakapaných barev, a hustý déšť pokračoval do 13. hodiny v neděli. Za těchto podmínek jsme se v neděli ráno vydali do lesa na úpatí vrchu Lovoš. Andy šel na řadu jako poslední po 11. hodině, v lijáku na zcela promáčeném terénu, za měnícího se větru. V tuto chvíli na asi 20hodinovou již 16 hodin pršelo. Práce na barvě se proto podobala úmornému slídění, hledání posledních zbytků pachu. S neustálými návraty, pokusy, omyly, přesto s úžasnou vůlí a snahou. Nevzdali jsme se ani jeden a s jednou bodovou ztrátou, za 3 jsme dorazili ke kusu. Nezvyklá pochvalná řeč rozhodčích byla velikou odměnou, stejně jako následná cena za Nejlepší les, jedna z těch, které si budu velice vážit. Následné vodění navolno i chování na stanovišti (zde raději na řemeni) jsme zvládli za 4. Celkový Andyho výsledek: 3. místo v soutěži s 212 body, ve II. ceně, cena Nejlepší les. Vítězem se stal Arko z Vanyborek s Dušanem Salačem, na druhém místě skončil Idar od Hájkovy líplow_img_0363y s Jiřím Cikrytem. Soutěže se zúčastnilo 9 dvojic, jeden pejsek odstoupil, jeden neobstál. Výsledky zde.

Děkujeme pořadatelům i oběma mysliveckým sdružením za jejich nasazení, v extrémním počasí to bylo náročné pro všechny zúčastněné. Kolegům vůdcům pak za přátelskou atmosféru a všem pejskům, kteří touto náročnou dvoudenní soutěží úspěšně prošli, patří velký obdiv. Fotky a vyprávění: zde.

1 Komentář

  1. Jirka

    Gratuluji. Seš Pašák Andy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>